۸ نوع تبلیغات آنلاین که باید بدانید!

اشتراک گذاری

تبلیغات آنلاین انواع مختلفی دارد، از تبلیغات نمایشی تا سئو (seo)، کلیکی (ppc)، پست الکترونیکی(Email)، بنری(Banner) و.. اما شما برای کسب و کار خود کدامیک را باید انتخاب کنید؟ این مقاله راهنمای کامل شما برای تبلیغات آنلاین است.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات نمایشی(Display Advertising)

تبلیغات نمایشی نوعی از تبلیغات با هزینه آنلاین است که معمولاً از متن و تصویر در آن استفاده می شود. محبوب ترین اشکال تبلیغات نمایشی بنرها(Banners)، صفحات فرود (Landing pages) و پنجره های بازشو(Pop ups) هستند. تبلیغات نمایشی از این نظر که در موتورهای جستجو نمایش داده نمیشوند با تبلیغات دیگر متفاوت هستند.

معمولا تبلیغات نمایشی در وب سایت ها و وبلاگ ها برای جلب توجه کاربران و هدایت آنها به محصول خاصی استفاده میشوند. استفاده از این روش همراه با بازاریابی میتواند بسیار تاثیر گذار باشد. طبق دنیای اطلاعات دیجیتال بازدیدکنندگانی که با تبلیغات نمایشی به سایت شما هدایت شده اند ۷۰٪ بیشتر احتمال دارد که تبدیل به خریدار شوند.

بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی SEM و SEO

SEM و SEO دو نوع تبلیغات آنلاین هستند که باعث افزایش بازدید و ارتقاء محتوا از طریق موتور های جستجو می شوند.

  • SEM: به جای پرداخت هزینه برای تبلیغ واقعی، هر بار که کاربران روی تبلیغ کلیک میکنند و وارد وب سایت میشوند هزینه تبلیغات پرداخت میشود. به کمک این روش کسب وکارها با جمع آوری اطلاعات در مورد بازار خود بسیار سود میبرند.
  • SEO: برای به دست آوردن رتبه بالاتر در نتایج موتورهای جستجو، تبلیغ کنندگان از تکنتیک های مختلف SEO استفاده می کنند، مثل لینکدهی، کلمات کلیدی هدف دار، توضیحات متا و ایجاد محتوای سطح بالایی که دیگر سایت ها به آن لینک میدهند. در حالی که SEM یک استراتژی پولی است، SEO به صورت ارگانیک و یک روش موثر در تبلیغات آنلاین است.

رسانه های اجتماعی(Social Media)

بی شک تبلیغات رسانه های اجتماعی هر ساله به رشد خود ادامه می دهد. به این آمار توجه کنید : ۱.۶۵ میلیارد حساب کاربری فعال موبایل در سطح جهان وجود دارد و ۱ میلیون کاربر فعال جدید موبایل روزانه اضافه می شوند!

براساس آمار تبلیغات رسانه های اجتماعی Hootsuite، بودجه تبلیغات رسانه های اجتماعی دو برابر شده است و در سراسر جهان تنها در دو سال گذشته از ۱۶ میلیارد دلار به ۳۱ میلیارد دلار رسیده است.

دو نوع تبلیغات آنلاین در رسانه های اجتماعی به صورت ارگانیک(تکنیک آنلاین شفاهی) و پولی وجود دارد. قرار دادن آگهی ها، پست های تبلیغاتی یا استوری های حمایت شده، روشی محبوب برای دستیابی به مخاطبان هدفگذاری شده است.

تبلیغات بومی(Native Advertising)

آیا تا به حال به تبلیغات انتهای وبلاگ یا پست های فیس بوک با عنوان های “سایر خواندنی های پیشنهادی” یا “پسندشده سایر افراد” یا مثال های پیشنهادی توجه کرده اید؟ این موارد تبلیغات بومی هستند.

پرداخت به ازای کلیک (Pay Per Click)

مفهوم تبلیغات به ازای کلیک (PPC) از عنوان آن مشخص است. در این نوع تبلیغ، تبلیغ کننده فقط زمانی که کاربر روی آنها کلیک کند، هزینه می پردازد و این موضوع به قدرت PPC به عنوان یک ابزار کمک می کند. اگر این تبلیغ توسط ۱۰۰ نفر مشاهده شده باشد و تنها ۱ نفر روی تبلیغ کلیک کرده باشد، هزینه تبلیغات صرفاً در حدود ۱ نفری که کلیک کرده است محاسبه میشود.

تبلیغات PPC معمولاً متن هستند و گاهی اوقات تصویر کوچکی دارند. به خاطر داشته باشید که ۶۴.۶٪ افراد زمانی که به دنبال خرید یک کالا بصورت آنلاین هستند، روی تبلیغات گوگل کلیک می کنند.

بازاریابی مجدد(Remarketing)

Remarketing یا Retargeting نوعی از تبلیغات آنلاین است که دقیقاً همان چیزی را که می گوید انجام می دهد. این فناوری مبتنی بر کوکی هاست که کاربر را در اینترنت دنبال می کند تا دوباره به او یادآوری کند. آمارها نشان می دهد که تنها ۲٪ از ترافیک وب در اولین بازدید تبدیل میشوند(بازدیدکننده به خریدار)، یعنی ۹۸٪ از کاربران بدون تبدیل بلافاصله صفحه را ترک می کنند.

بازاریابی وابسته(Affiliate Marketing)

بازاریابی وابسته یعنی محصول شرکت را تبلیغ می کند و در ازای خرید کاربر حق کمیسیونی دریافت میکند. درواقع یک توافق تبلیغاتی سه جانبه بین تبلیغ کننده، ناشر و مصرف کننده است.

تبلیغات ویدیویی(Video Ads)

تبلیغات ویدیویی به ویژه بین نسل جوان مصرف کننده محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ۵۵٪ از مصرف کنندگان فیلم ها را به طور کامل تماشا می کنند، در حالی که ۴۳٪ از آنها محتوای ویدیویی بیشتری را از بازارها برای تماشا میخواهند.

بهترین انتخاب برای تبلیغات آنلاین شما

نیاز تبلیغاتی آنلاین کسب و کار شما هرچه که باشد، یک راه حل برای آن وجود دارد. هنوز آماده اختصاص دادن هیچ پولی نیستید؟ با رسانه های اجتماعی ارگانیک یا استراتژی تبلیغاتی SEO شروع کنید.

اگر حاضر هستید هزینه های تبلیغاتی را به سطح بعدی برسانید، یکی از انواع تبلیغات آنلاین که در این مقاله ذکر شد را امتحان کنید: PPC ، تبلیغات نمایشی، بازاریابی مجدد، SEM ، تبلیغات پولی رسانه های اجتماعی یا تبلیغات ویدیویی. راه حل های خلاقانه مانند Undertone به بزرگترین برندها کمک می کند تا با استفاده از انواع مختلف تبلیغات آنلاین، با فناوری نوآورانه در فضای آنلاین مطرح شوند.

هر کسب و کاری شرایط خاص خود را دارد و پیدا کردن بازدید کنندگان مناسب برای آن می تواند مخاطبان مورد نظر را برای رشد به ارمغان آورد.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.