وبمستر کیست؟ تخصص ها و وظایف یک وبمستر کدامند؟

اشتراک گذاری

وبمستر به طور ساده به کسی گفته می شود که مسئولیت های یک یا چند وبسایت را بر عهده میگیرد. وبمسترانی که مدیریت سایتهای تجاری را برعهده دارند نیاز به آشنایی با تکنولوژی های تجارت الکترونیکی را نیز دارند.

تخصص های وبمستر

اولین بار که کلمه ی وبمستر را می شنویم تصورمان فردی مانند هکرهای سیاه پوش فیلم ها است. شخصی که با همه ی زیر و بم کامپبوتر آشناست و روز و شب در حال نوشتن کد به زبان های مختلف است. اما داستان وبمستری این روزها ساده تر از این حرف هاست و شما می توانید همین امروز تبدیل به یک وبمستر حرفه ای شوید! هیچ اغراقی در این جمله وجود ندارد و کافیست چند دقیقه وقت بگذارید و این مقاله را تا انتها دنبال کنید. البته قبل از آن به یک سوال مهم پاسخ می دهیم: چرا نیاز به وبمستر داریم؟ آیا بجای سفارش طراحی سایت میتوانیم خودمان سایتمان را راه اندازی کنبم؟

چرا نیاز به دوره وبمستر داریم؟

این روزها و در آینده نزدیک اگر کسب و کار شما در بستر آنلاین حضور نداشته باشد، یعنی از طریق اینترنت قابل دسترسی نباشد، بدون هیچ تعارفی “محکوم به فناست”. حال هر چه دیرتر برای آنلاین کردن کسب وکار خود اقدام کنید به همان اندازه بیشتر ضرر می کنید و از میدان رقابت دور می شوید. گذر به بستر آنلاین نیازمند تخصص است و یک وبمستر این تخصص را دارد. یک وبمستر باید اطلاعاتش را در زمینه هایی که اشاره میکنیم، به طور مداوم بروزرسانی کند.

وبمستر شوید و سایتتان را خودتان مدیریت کنید!

حال که مشخص شد چاره ای جز گسترش و راه اندازی بخش آنلاین کسب و کار نیست، دو راه پیش روی شما قرار دارد. یا خودتان مدیریت این فرآیند را بر عهده بگیرید(وبمستر شوید) و یا آن را به یک وبمستر واگذار کنید. دقت کنید که در اینجا هیچ اشاره ای به سابقه ی کاری و تحصیلی شما نداریم، این یعنی وبمستر شدن وابسته به هیچکدام از این موارد نیست و شما با هر سطحی می توانید شروع به یادگیری کنید.

وبمستر کیست؟ وظایف یک وبمستر یا مدیر سایت

وبمستر به طور ساده به کسی گفته می شود که مسئولیت های یک یا چند وبسایت را بر عهده میگیرد. وبمسترانی که مدیریت سایتهای تجاری را برعهده دارند نیاز به آشنایی با تکنولوژی های تجارت الکترونیکی را نیز دارند. طراحی سایت ،‌راه اندازی و مدیریت و گسترش آن از وظایف اصلی یک وبمستر است.

  • اطمینان از عملکرد صحیح سرورهای سایت و تولید و بروزرسانی صفحات وب
  • تست های A / B ، بررسی ترافیک سایت و پاسخ به نظرات کاربران
  • راه اندازی سایت، یعنی بخش فنی کار را بر عهده می‌گیرد.(طراحی سایت)
  • سایت را به موتورهای جستجو معرفی می کند و کاری می کند که سایت از نظر گوگل موردپسند باشد.(سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو)
  • امنیت سایت را برقرار می کند تا نفوذ افراد دیگر، اطلاعات سایت را به خطر نیاندازد.(تامین امنیت)
  • برای کاربرانی که به سایت مراجعه می کنند، محتوای با کیفیت تولید می کند.(تولید محتوا و جذب کاربر)
  • سایت را در بستر شبکه های اجتماعی و بازارهای آنلاین معرفی و معتبر میسازد.(بازاریابی در بسترهای مختلف)

استخدام یک وبمستر یا یادگیری تخصص های یک وبمستر؟

شاید تصور کنید که انجام مواردی که بعنوان وظایف وبمستر به آنها اشاره کردیم، دشوارتر از آن هستند که یک نفر از عهده ی آن بربیاید. شاید هم تصور می کنید تسلط بر تمامی این موارد زمان بسیار زیادی از شما میگیرید. در هر دو صورت این تفکرات اشتباه است! برای سایت های در ابعاد کوچک، یک نفر(وبمستر) به سادگی می تواند وظیفه ی کنترل و هدایت سایت را بر عهده بگیرد. یعنی آن را طراحی کند، سئو انجام دهد، برایش محتوا تولید کند، در شبکه های اجتماعی معرفی اش کند و مخاطب جذب کند. حال به این موضوع فکر کنید که آیا برای کسب و کار شما، مقرون به صرفه نیست که آن شخص خود شما باشید؟

وبمستر شدن را از کجا شروع کنیم؟

با وجود اینترنت و آموزش های آنلاین، دیگر دسترسی به اطلاعات آموزشی به سادگی صورت میگیرد. با هر موضوعی در هر حوزه ای به اندازه ی یک کلیک فاصله دارید اما مراقب باشید که فریب دوره های بی کیفیت و توخالی را نخورید! نکته ی مهمی که در این میان وجود دارد انتخاب یک دوره ی آموزشی باکیفیت و حرفه ای برای وبمستر شدن است تا در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت مباحث را فرا بگیرید و با توانایی هایی که بدست می آورید درآمد کسب کنید حتی قبل از اینکه به انتهای دوره برسید!!

دوره وبمستر میوزفکت

دوره ی آموزش وبمستر میوزفکت از این جهات یک دوره ی آموزشی تمام عیار است. هر آنچه از کلاس درس غیرحضوری، جزوه، فایل های آموزشی، استاد و پشتیبانی انتظار دارید در این دوره یافت می شود. کافیست نگاهی به سرفصل های این دوره بیاندازید. صفر تا صد وبمستری و حتی بیشتر از آن با یکبار خرید این دوره در اختیار شما قرار می گیرد. برای وبمستر شدن کافیست روزانه فقط یک ساعت دوره وبمستر میوزفکت را ببینید و تمرین کنید. شما در روز اول فراگیری دوره وبمستر، وبسایت خود را طراحی و راه اندازی میکنید!

عجله نکنید!

ویدیو معرفی و سرفصل های دوره وبمستر میوزفکت را با دقت بررسی کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که صرف زمان کوتاه و سرمایه گذاری روی خودتان برای پیشرفت و بدست آوردن توانایی های پولساز و تبدیل شدن به یک وبمستر حرفه ای منطقی است در دوره وبمستر میوزفکت شرکت کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.