اثر مرکب: آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

اشتراک گذاری

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی نویسنده و سخنران موفق و محبوب آمریکایی است که ناشر مجله موفقیت در آمریکاست و با صدها کارآفرین موفق آمریکایی گفتگو کرده و با راه اندازی شبکه های تلویزیونی در زمینه موفقیت و اثرگذاری فراوان در این حوزه و راه اندازی شرکتها و مجموعه های مختلف و مشاوره به مجموعه های متعدد توانسته به عنوان یکی از کارآفرینان مطرح و موفق در سطح دنیا شناخته شود.

کتاب اثرمرکب

فصول کتاب اثر مرکب

 • پیامی ویژه از آنتونی رابینز
 • فصل اول: اثر مرکب در عمل
 • فصل دوم: انتخاب ها
 • فصل سوم: عادت ها
 • فصل چهارم: تکانش
 • فصل پنجم: تاثیرات
 • فصل ششم: شتاب بخشی

تحسین کتاب اثر مرکب توسط برایان تریسی

این کتاب قدرتمند و کاربردی که براساس تجربیاتی اثبات شده و سودآور نوشته شده است، به شما نشان می دهد که چگونه استعدادهای خاص تان را به کار گیرید تا از فرصت های دور و اطرافتان حداکثر استفاده را ببرید. اثر مرکب گنجینه ای ست برای رسیدن به موفقیت هایی بزرگتر از آن چه تاکنون فکر می کردید که ممکن است.

نکته مهم کتاب اثر مرکب

اثر مرکب به دست آوردن پاداش های بزرگ از مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است. یعنی شما با قدم هایی کوچک که به چشم نمی آیند، به نتایج بزرگ دست پیدا کنید.

ایجاد تفاوت های بنیادین = انتخاب های کوچک و هوشمندانه + پایداری و ثبات قدم + زمان

برخی از استراتژی های کتاب اثر مرکب

 • چطور همیشه برنده باشید! بهترین استراتژی برای رسیدن به هر هدفی و پیروز شدن بر هر رقیبی، حتی اگر آنها باهوش تر ، با استعدادتر و با تجربه تر از شما باشند.
 • از بین بردن عادت های بدی که مانع پیشرفتتان می شوند.
 • بدون دردسر و ناراحتی، برخی از اصول کلیدی مورد نیاز برای پیشرفت های بزرگ و مهم را در خودتان نهادینه کنید.
 • نکات کلیدی واقعی و پایدار برای انگیزش. چگونه خودتان را ترغیب به انجام کارهایی کنید که انجام آنها را دوست ندارید.
 • به دست آوردن نیروی گریزان و فوق العاده ی تکانش. اگر این نیرو را به دست آورید، غیر قابل توقف خواهید شد.
 • اسرار شتاب دهنده ی افراد فوق العاده موفق. آیا افراد موفق از یک برتری ناعادلانه برخوردارند؟ بله، آنها یک برتری ناعادلانه دارند و حالا شما هم می توانید آن را داشته باشید!

خلاصه ی گام های عملی

 • بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن است به آن ها پناه ببرید، مثل به اندازه ی کافی باهوش نبودن، تجربه نداشتن، آموزش های اشتباه، نداشتن تحصیلات بگیرید که آن ها را با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هرکسی از جمله خود قدیمی تان را شکست دهید.
 • مثل اسکات باشید. نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید؛ کارهای که می توانند زندگی تان را در یک مسیر کاملن جدید و مثبت قرار دهند.
 • مثل براد نباشید. بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که می توانید انجام دادن شان را متوقف کنید؛ کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند، ولی در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود آورند.
 • فهرستی از مهارت ها، دست آوردها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در آن ها بسیار موفق بوده اید. ببینید در چه زمانی آن ها را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه نداده اید و در این وضعیت، در معرض خطر “از خود راضی بودن” هستید که آن هم در آینده باعث شکست می شود.

قدرت اصلاحات کوچک

بهترین چیزی که برای شفاف ساختن قدرت اصلاحات کوچک می توانم مثال بزنم این است که هواپیمایی را تصور کنید که از لس آنجلس عازم نیویورک است. اگر نوک هواپیما فقط یک درصد از مسیر اصلی منحرف شود، وقتی هواپیما از باند فرودگاه لس آنجلس بلند می شود، تقریبن یک خطای نامشهود است، ولی در نهایت منجر به حدود ۱۵۰ مایل انحراف از هدف اصلی خواهد شد و هواپیما به جای نیویورک به آلبانی یا دوور خواهد رسید.

این در مورد عادت های شما هم اتفاق می افتد. یک عادت بد که در همین لحظه خیلی بزرگ به نظر نمی رسد، سرانجام ممکن است شما را مایل ها از مسیرتان به سوی هدف ها و آن زندگی که آرزویش را دارید دور کند.

اثر مرکب : قدرت اصلاحات کوچک

قدرت اصلاحات کوچک: تغییر یک درصدی در مسیر اصلی، منجر به ۱۵۰ مایل انحراف از مسیر می شود

بیشتر مردم زندگی شان را می گذرانند، بدون اینکه انرژی آگاهانه ی زیادی بگذارند روی کشف آن چه می خواهند و آن چه لازم است انجام دهند تا خودشان را به آن جا برسانند. می خواهم به شما نشان دهم چگونه اشتیاق تان را شعله ور کنید و کمک تان کنم تا قدرت خلاقانه ی غیر قابل توقف تان را در مسیر آرزوها و رویاهای قبلی تان به کار گیرید. ریشه کن کردن عادت های بدی که مثل درخت بلوطی تنومند رشد کرده اند، دشوار و پردردسر خواهد بود. برای انجام این کار،‌ به چیزی بزرگتر از حتا باپشتکارترین اراده ها نیاز خواهید داشت. نیروی اراده، به تنهایی نمی تواند آن را ریشه کن کند.

برای اینکه با دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب و ایده ها و آموزش های بی نظیر او بیشتر آشنا بشوید ویدیو های آموزشی و سخنرانی های او را از کانال یوتوب او ببینید.

کانال یوتوب دارن هاردی

دانلود کتاب اثر مرکب

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.