حل مشکل تاریخ شمسی وردپرس ۵.۳ افزونه wp-jalali

اشتراک گذاری

اگر با آپدیت جدید وردپرس به نسخه های بعد از ۵.۳ با مشکل نمایش نادرست تاریخ شمسی مواجه شدید کافیست مراحل زیر را طی کنید تا این مشکل برطرف شود. بعد از اعمال این تغییرات تاریخ ها در سایت وردپرسی شما بدرستی نمایش داده خواهد شد.

مشکل تاریخ شمسی وزدپرس

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

در سیستم مدیریت محتوا وردپرس (wordpress) با انتخاب زبان فارسی در قسمت تنظیمات عمومی می توان زبان پنل را فارسی سازی کرد اما نمی توان تنها با فارسی سازی زبان وردپرس و تنظیم بخش ناحیه زمانی تاریخ وبسایت را به تاریخ شمسی تغییر داد. تبدیل تاریخ میلادی به شمسی با افزونه های مختلفی امکان پذیر است که یکی از معروف ترین این پلاگین ها افزونه وردپرس فارسی (جلالی wp-jalali) است که می توانید آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید. با آپدیت نسخه ۵.۳ وردپرس، مشکلی در رابطه با تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و نمایش آن در وردپرس دیده شده که تاریخ ها به میلادی نمایش داده می شود نه شمسی! در ادامه این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

حل مشکل تاریخ شمسی وردپرس

با آپدیت اخیر وردپرس تاریخ شمسی در پست های سایت وردپرسی بدرستی نمایش داده نمی شود. اگر شما با این مشکل در سایتهای وردپرسی خود مواجه شدید کافی است مراحل زیر را طی کنید تا مشکل برطرف شود

برای حل مشکل نمایش تاریخ شمسی در نسخه ۵٫۳ وردپرس افزونه wp-jalali وارد هاست خود شوید و به مسیر زیر بروید و تغییرات را مطابق زیر انجام دهید.

به آدرس زیر بروید:

public_html/wp-content/plugins/wp-jalali/inc/wp-jalali-filters.php

در خط چهاردهم عبارت date_i18n را پیدا کنید مطابق زیر:

add_filter(‘date_i18n’, ‘ztjalali_ch_date_i18n’, ۱۱۱, ۴)

عبارت date_i18n را در این فایل به عبارت wp_date تغییر دهید. مطابق زیر:

add_filter(‘wp_date’, ‘ztjalali_ch_date_i18n’, ۱۱۱, ۴)

بعد از اینکه تغییرات را انجام دادید فایل را ذخیره کرده و تغییرات را در سایت وردپرس خود با رفرش کردن صفحه ببینید. درصورتی که تغییراتی مشاهده نشد و مشکل همچنان وجود داشت، کش مرورگر و افزونه های کش که استفاده میکنید را پاک کنید. اگر تغییرات را بدرستی انجام داده باشید مشکل رفع خواهد شد. درصورتی که با مشکلی مواجه شدید در بخش نظرات آن را مطرح کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.