رهبری شرکت تسلا در صنعت خودرو سازی با تکیه بر بیگ دیتا Big Data

اشتراک گذاری

حدود ۱۳ سال قبل Elon Musk و گروهی از مهندس ها در Silicon Valley با یک هدف ساده “ثابت کردن این مسئله که خودروهای الکتریکی میتوانند بهتر از خودروهای بنزین و گاز سوز باشند” شرکت خودروسازی تسلا را تاسیس کردند.

ایلان ماسک - تسلا

شکل گیری شرکت خودروسازی تسلا Tesla با یک هدف ساده بوده است. “ثابت کردن این مسئله که خودروهای الکتریکی میتوانند بهتر از خودروهای بنزین و گازسوز باشند”

رهبری تسلا در صنعت خودروسازی

تسلا تبدیل به یک شرکتی پیشرو در صنعت خودروسازی و تولید خودرو های الکتریکی شد، این درحالی است که این شرکت اولین تولید کننده خودروهای الکتریکی نبوده است اما اولین شرکتی است که خریدارانی دارد که برای تکنولوژی های جدید پول بیشتری صرف میکنند.

تسلا اولین شرکتی نیست که خودرو بدون راننده تولید کرده است اما: اولین شرکتی است که تمرکز خود را بر روی نقاط مثبت داده های کلان Big Data گذاشته است.

رونمایی از قابلیت بدون راننده تسلا

ورود به اطلاعات مشتریان و ارسال به کلود و آنالیز با الگوریتم ها و نرم افزار ها جزو سیاست های تسلا Tesla است. تمام این اطلاعات به رشد این شرکت کمک کرد تا در صنعت خودروسازی به یک مدعی تبدیل شود.

در اکتبر ۲۰۱۴ تسلا یک مورد پیشنهادی به نام “بسته تکنولوژی” با قیمت ۴۲۵۰ دلار به خریداران مدل سدان خود ارائه کرد که شامل دوربین ها و سنسورهایی بود که تصادف های پیش رو را قبل از اینکه اتفاق بیوفتند به راننده هشدار میداد. شاید خریداران این بسته نمیدانستند که تسلا از این سنسورها برای جمع آوری داده در مورد آنها نیز استفاده میکند.

بروزرسانی خودروها بدون دخالت رانندگان

بعد از یکسال جمع آوری داده، در اکتبر ۲۰۱۵ خریداران این خودروها یک بروزرسانی از راه دور (OTA) دریافت کردند و تمام این ۶۰ هزار سدان قابلیت خودران شدن پیدا کردند.

حتی نیاز نبود تا خودروها به نمایندگی یا محل سرویس منتقل شوند.

درواقع هیچگونه دخالت انسان نیاز نبود و رانندگان حتی قبل از این نمی دانستند که می توانند اتومبیل های خود را بروزرسانی کنند.

مشکل گرم شدن زیاد خودروها

در سال ۲۰۱۴ مشکلی در رابطه با گرم شدن زیاد خودروهای این شرکت وجود داشت.

شرکت خودروسازی تسلا یک بروزرسانی از راه دور برای ۳۰هزار خودرو ارسال کرد که بصورت اتوماتیک نوسانات قدرت را که باعث این اتفاق شده بود کم کرد.

شارژر الکتریکی تسلا

تفاوت تسلا با دیگر شرکت های خودروسازی

چیزی که Tesla را از دیگر شرکتهای سازنده خودرو جدا میکند استفاده از داده ها برای پاسخگویی به مشکلات است.

بیانیه شرکت تسلا

“تسلا یک شرکت نرم افزاری است همان اندازه که یک شرکت سخت افزاری است. این یک قسمت بزرگی از ماست و درست مثل بروزرسانی موبایل و لپ تاپ است: مردم بهبود یافتن و بروزرسانی موبایل و لپ تاپ را عادی می دانند. ”

از آنجا که خودروها برپایه داده هستند، این شرکت میتواند هر خودرو الکتریکی را از مرکز داده خود دنبال کند و در زمانی که یکی از آنها بروزرسانی دریافت کرد آن را ببیند.

پس میتواند مطمئن شود که مشکل برطرف شده است، برخلاف خودروهایی که بصورت یکجا عودت داده میشوند.

توییت شرکت تسلا:

“واژه ”عودت” منسوخ شده است، هیچ خودرویی بصورت فیزیکی توسط تسلا عودت داده نمیشود.”

https://twitter.com/tesla
توییت خودروسازی تسلا - tesla twitt

خودروهای تولید شده توسط تسلا

  • رودستر Roadster
  • مدل اس Model S
  • مدل Model 3 ۳
  • مدل اکس Model X
  • مدل وای Model Y
  • سایبرتراک Cybertruck

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.